Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

W zrównoważonym rozwoju Zabrza stawiamy na medycynę, gospodarkę, kulturę i turystykę industrialną, ale także propagujemy sport. Markę naszego miasta współtworzą bowiem zawodnicy, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego, którzy we wielu dyscyplinach sportu sięgają po najcenniejsze trofea. Dokonania sportowców doceniamy przyznając dwa razy w roku nagrody za wysokie wyniki sportowe.

Przeznaczamy także 2 mln zł z budżetu miasta na szkolenie dzieci i młodzieży skupionych w blisko 80 klubach i organizacjach sportowych oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Kolejną przestrzenią wspierania sportowców jest rozbudowa bazy rekreacyjno-sportowej przy szkołach i w poszczególnych dzielnicach. Budowa Areny Zabrze, nowoczesnej krytej pływalni, sali tenisowej, bieżni lekkoatletycznej, sal gimnastycznych oraz boisk to przykłady inwestycji, które w tym zakresie podejmujemy. Obecnie budujemy dwie sale gimnastyczne w Grzybowicach oraz przy Zespole Szkół Sportowych.

W Zabrzu doceniamy także sportowców, którzy rozsławiają dobre imię miasta. Mieszkańcy wskazali Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszego Trenera Miasta Zabrze 2018. Wybrano także Najaktywniejszego Nauczyciela Wychowania Fizycznego. Przypomnijmy, że tytuł Najpopularniejszego Sportowca Miasta Zabrze 2018 Roku zdobył Szymon Żurkowski. Najpopularniejszym trenerem ubiegłego sezonu został Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze. Wyróżniono też najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Mariuszowi Kocurowi, nauczycielowi dyplomowanemu w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu.

 

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook