Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia to prężnie rozwijający się ośrodek naukowy stworzony przy współpracy Miasta Zabrze oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca. Wartość projektów, które realizuje instytucja to ponad 52 mln zł.

Dziś odbyło się uroczyste popisanie listu intencyjnego o nawiązaniu strategicznej współpracy Parku Technologii z województwem śląskim. Jej celem jest utworzenie „Śląskiej Startupowej Doliny Innowacji Medycznych” (medycyna, zdrowie publiczne, zdrowie cyfrowe oraz biotechnologia). Cieszę się z faktu, że województwo śląskie dostrzegło potencjał zabrzańskiej placówki i zamierza podjąć współpracę. Wierzę, że jeszcze intensywniejsze funkcjonowanie Śląskiego Parku Technologii w naszym mieście wzmocni nie tylko medyczną markę Zabrza, ale także całego województwa śląskiego.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook