Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Dziś w Ratuszu podpisaliśmy umowę dotyczącą dofinansowania bardzo ważnej inwestycji ZPEC Zabrze. Wart ponad 40 mln zł projekt polegać będzie na utworzeniu sieci ciepłowniczej w dzielnicach Rokitnica i Helenka. Dzięki temu zlikwidowane zostaną dwie kotłownie osiedlowe starej generacji, a jakość powietrza ulegnie istotnej poprawie. Ponadto, blisko 3000 mieszkań zyska możliwość podłączenia do ekologicznego ciepła systemowego.

Dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyniesie ponad 14 mln zł. Duży wkład w inwestycje wniesie także firma Fortum Polska, która na ten cel przeznaczy 10 mln zł.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook