Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Wczoraj Miasto Zabrze uhonorowane zostało przez Polską Agencję Prasową w konkursie "INNOWACYJNY SAMORZĄD". Dwa nasze projekty zdobyły nagrodę dla finalistów w kategorii "Gmina Miejska".

Laur otrzymała wprowadzona w Zabrzu w lipcu ubiegłego roku aplikacja "EcoHarmonogram". Umożliwia ona dostęp do harmonogramu wywozu śmieci. Usługa przypomina o nadchodzących terminach wywozów odpadów oraz przy użyciu przyjaznego interfejsu dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego ich sortowania. Dodatkowo EcoHarmonogram umożliwia wniesienie zgłoszenia/interwencji w zakresie niewłaściwego świadczenia usług.

Drugim wyróżnionym projektem jest "Karta Młodego Przedsiębiorcy". To specjalny program zniżkowy dla zabrzańskich przedsiębiorców, który zapewnia szereg rabatów i zniżek. Adresatem programu są osoby fizyczne do 35 roku życia prowadzące działalność gospodarczą w naszym mieście i posiadające wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook