Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Jeszcze 8 dni trwać będzie kwarantanna zabrzańskiej młodzieży, którą udało nam się sprowadzić z Hiszpanii. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu do zorganizowanego przez Miasto Zabrze pierwszego w województwie miejsca kwarantanny zbiorowej przyjechało 20 uczniów oraz 2 opiekunów. Uczniowie odbywali praktyki zawodowe w Kordobie.

Rozmawiałam telefonicznie z jednym z opiekunów. Wszyscy czują się dobrze. Mają zapewnione odpowiednie warunki pobytu. Spędzają czas m.in. na grach, ćwiczeniach i seansach filmowych. Oczywiście tęsknią za domem, ale cieszą się, że są w Zabrzu, a nie w ogarniętej epidemią Hiszpanii.

ℹ️ Warto dodać, że łączna liczba osób poddanych kwarantannie w Zabrzu wynosi obecnie 153. Stale pozostajemy z nimi w kontakcie, monitorując ich potrzeby.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook