Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Dobiegają końca prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta. Zakończono już wszystkie roboty łącznie z ułożeniem asfaltu, chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Ukończono parking od strony ul. Botanicznej i zamontowano oświetlenie uliczne. Oko cieszy także zieleń wokół ronda. Wykonano ponad 150 nasadzeń. Wybrano m.in. żywotniki, szmaragdowe tuje oraz wiśnie. Pozostał już tylko montaż wiat przystanków.

Najważniejsza informacja dla kierowców – już 20 lipca przewidziane są odbiory końcowe z dopuszczeniem ronda dla ruchu.

Powstanie ronda wieńczy drugi etap przebudowy ul. Piłsudskiego, który rozpoczął się w lutym. Koszt inwestycji wynosi ok. 8 mln zł.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook