Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Choć młodzi zabrzanie odpoczywają w ramach letnich wakacji, to w naszych szkołach trwają przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/21. Dziś przekazaliśmy dyrektorom zabrzańskich placówek oświatowych pierwsze urządzenia z puli 50 laptopów i 150 tabletów oraz 200 zestawów słuchawkowych. To kolejna transza sprzętu, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie o wartości 165 tys. zł w ramach rządowego projektu „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

W ramach pierwszej transzy zabrzańskie szkoły otrzymały 350 tabletów, z czego 175 sztuk sfinansowanych zostało bezpośrednio z budżetu Miasta Zabrze. Łącznie to 500 tabletów oraz 50 laptopów do dyspozycji uczniów. Urządzenia służą do sprawnej realizacji zdalnego nauczania.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook