Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

W budynku Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy ul. 3 Maja trwają prace budowlane. Szeroki zakres robót dokładnie widać wewnątrz obiektu, dlatego zachęcam Państwa do obejrzenia materiału wideo.

Imponujące efekty prac konserwatorskich widoczne są w Sali Witrażowej, w której dawniej odbywały się posiedzenia Starostwa Powiatowego. Ich zakres obejmuje renowację elementów drewnianych, rekonstrukcji zabytkowych polichromii oraz wykonaniu posadzek i schodów.

Po zakończeniu inwestycji, w ramach budynku funkcjonować będzie przestrzeń ekspozycyjna, pomieszczenia biurowe, pracownicze i naukowe, a także pracownia konserwatorska oraz pracownia digitalizacji.

Remont budynku dofinansowano w ramach projektu pn. Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego Dziedzictwa Górnego Śląska (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020).

https://www.facebook.com/watch/?v=586629198714150

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook