Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Dziś w Ratuszu spotkałam się z zawodnikami Górnika Zabrze, trenerem Marcinem Lijewskim i dyrektorem Dariuszem Mogielnickim. Rozmawialiśmy o sukcesie zabrzańskich szczypiornistów, którzy po sześciu latach zdobyli w tym roku brązowy medal PGNiG Superligi.

Wśród moich gości był doświadczony zawodnik i wielokrotny mistrz Polski, Bartłomiej Tomczak oraz jeden z najzdolniejszych zawodników w kraju, Paweł Krawczyk, który ćwiczył w zabrzańskich sekcjach młodzieżowych. Cieszę się, kiedy w drużynach seniorskich sukcesy odnoszą nasi wychowankowie. Właśnie z myślą o sporcie profesjonalnym, jak również amatorskim i rekreacyjnym rozbudowujemy infrastrukturę oraz dotujemy ok. 80 klubów, w których ok. 4500 uczestników uprawia ponad 20 dyscyplin sportu.

Klubowi oraz zawodnikom raz jeszcze składam serdeczne gratulacje. Niecierpliwie czekamy na możliwość udziału w kolejnym meczu rozgrywanym na Hali Pogoń.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook