Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

W zbliżającym się czasie Świąt Bożego Narodzenia w Zabrzu zwracamy szczególną uwagę na osoby bezdomne i potrzebujące. Każdego roku przygotowujemy z myślą o nich specjalną wigilię. Tym razem ze względu na pandemiczne obostrzenia nie będzie to możliwe. Zdecydowaliśmy jednak o przygotowaniu ponad pół tysiąca świątecznych posiłków na wynos, które wydawane zostaną w funkcjonujących każdego dnia miejskich jadłodajniach.

MOPR Zabrze zlecił Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowanie świątecznego menu, zawierającego takie dania jak: barszcz, rybę, kapustę z grzybami czy ciasto. Nie zabraknie także tradycyjnego opłatka. Ponadto, wszystkie miejskie jadłodajnie, których w Zabrzu funkcjonuje siedem, zostały świątecznie udekorowane. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia każdy potrzebujący otrzyma także paczkę zawierającą m.in. konserwy, mięso, soki i owoce.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook