Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Przed nami wyjątkowe wydarzenie - zapraszam na wirtualną emisję filmu muzycznego "Agnus Dei/Baranku Boży", który zarejestrowany został w nastrojowych przestrzeniach Zabytkowej Kopalni Guido.

Koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha i Krzysztofa Pendereckiego został wykonany z udziałem orkiestry Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała - Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego „WSPOMNIENIE”.

Premierowa emisja muzycznej impresji, będącej uhonorowaniem pamięci Maestro Pendereckiego, odbędzie się już dziś o godz. 18:00. Będzie dostępna na kanale TVZ - Telewizja Zabrze oraz na stronie wydarzenia: AGNUS DEI w Kopalni Guido.

W Zabrzu od 2013 roku organizujemy Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego. Jego inauguracja miała miejsce 22 października i stanowiła część obchodów jubileuszu 80. urodzin Maestro, które świętowaliśmy w obecności Patrona wydarzenia. W tym roku pożegnaliśmy Mistrza. Jednak kontynuujemy tradycje muzyczne.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook