Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

29 września 2017 r. w Zabrzu pod dyrekcją Maestro Krzysztofa Pendereckiego wykonana została VII Symfonia „Siedem bram Jerozolimy”. Już jutro będziemy mogli wrócić do tego wyjątkowego koncertu - o godzinie 18.00 odbędzie się jego premierowa emisja.

Wydarzenie zorganizowane w ramach jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego miało miejsce w niecce Sztolni Królowa Luiza i zgromadziło na scenie przeszło 200 wykonawców: 120-osobową orkiestrę, 90-osobowy chór oraz wyjątkowych solistów: Iwonę Hossę, Karolinę Sikorę, Annę Lubańską, Adama Zdunikowskiego i Piotra Nowackiego. W rolę recytatora wcielił się wybitny polski aktor Sławomir Holland.

Bezpłatna transmisja będzie dostępna m.in. na stronie:

www.fb.com/Poziom320Festiwal

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook