Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Tworzenie i podziwianie szopek bożonarodzeniowych to piękna tradycja, która towarzyszy nam każdego roku w okresie świąteczno-noworocznym. Pierwszą stajenkę zbudował w 1223 r. w wiosce Greccio św. Franciszek z Asyżu. W Polsce poza Świętą Rodziną i zwierzętami w żłóbku znajdziemy często postaci m.in.: trzech mędrców i pasterzy, a także gwiazdę betlejemską i anioły.

W Mieście Zabrze możemy znaleźć wiele pięknych szopek bożonarodzeniowych. Zachęcam do obejrzenia galerii zawierającej zdjęcia kilku z nich. To żłóbki znajdujące się w kościołach:

- pw. Niepokalanego Serca NMP,
- pw. św. Kamila - patrona naszego miasta,
- pw. św. Józefa,
- pw. św. Anny,
- pw. św. Andrzeja.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4020132041330148&id=868291693180881

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook