Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Zachęcam Państwa do odwiedzenia nowej wystawy w Muzeum Miejskim w Zabrzu. "Zabrzańska Atlantyda. Zaborze – Kolonia B” prezentuje pamiątki i dokumenty dotyczące zaborskiego osiedla robotniczego, które powstało pod koniec lat 60. XIX wieku przy kopalni Królowa Luiza Wschód. Wystawę można oglądać w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3.

Jednocześnie w Galerii Muzeum Café Silesia wciąż dostępna jest energetyzująca wystawa prac Ewy Zajler-Płatek pn. "Strefa Koloru". W najbliższy czwartek (4 marca 2021 r.) odbędzie się ostatnie oprowadzanie kuratorskie, które serdecznie Państwu polecam.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook