Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Słowacka Trnava od 26 lat jest miastem partnerskim Zabrza. Uczestniczyłam dziś w wideokonferencji z zastępcą primatora Trnavy, Panem Tiborem Pekarčíkiem. Rozmawialiśmy o epidemii koronawirusa, z którą mierzą się nasze miasta. Sytuacja pandemiczna na Słowacji jest obecnie bardzo trudna – kraj ten wchodzi od dzisiaj w bardzo twardy lockdown i najbliższe dwa tygodnie będą decydujące.

Obostrzenia związane z pandemią ograniczyły projekty międzynarodowe, jednak nadal żyjemy we wspólnym europejskim domu. Dlatego omówiliśmy z Panem Pekarčíkiem perspektywę dalszej współpracy, szczególnie na polu kulturalnym, sportowym, wymiany młodzieży i doświadczeń samorządowych.

W ubiegłych latach młodzież z Miasta Zabrze brała udział w organizowanych w Trnavie turniejach piłkarskich i tenisowych, zawodach straży pożarnych oraz turniejach służb mundurowych. W naszym zaprzyjaźnionym mieście występowała Filharmonia Zabrzańska. Zabrze z kolei gościło kilkakrotnie chóry “Cantica nova” i “Tirnavia”.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook