Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Wczoraj obchodziliśmy 70 rocznicę przyłączenia Grzybowic do Miasta Zabrze. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej odprawiona została uroczysta msza święta w intencji mieszkańców.

Grzybowice są ważną częścią naszego miasta, w której za sprawą wielu realizowanych konsekwentnie projektów inwestycyjnych, ekologicznych, edukacyjnych i rekreacyjnych zachodzą pozytywne zmiany.

Tylko w ostatnim czasie w Grzybowicach oddaliśmy do użytku nowoczesną salę gimnastyczną przy Szkoła Podstawowa nr 32 w ZSP nr 8 w Zabrzu, a także podpisaliśmy umowy na budowę geoparku i rozbudowę infrastruktury drogowej.

Na podkreślenie zasługuje rola Rady Dzielnicy Grzybowice, która upowszechnia samorządność wśród lokalnej społeczności, tworząc warunki do prowadzenia konstruktywnego dialogu społecznego i budowy społeczeństwa obywatelskiego. Serdecznie gratuluję i dziękuję za owocną współprace przewodniczącej rady Pani Teresie Walędzik oraz radnym.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook