Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

O sytuacji epidemicznej w Polsce i Czechach rozmawiałam dziś w czasie wideokonferencji z primatorem miasta Opava, Tomášem Navrátilem oraz kierownik biura primatora, Janą Foltysová. Wymieniliśmy się naszymi doświadczeniami, w tym m.in. rozwiązaniami dot. pomocy seniorom.

Miasto Zabrze od lat współpracuje z Opavą. W naszym mieście od sześciu lat organizowane jest sympozjum fotograficzno-socjologicznego pn. „Dziedzictwo przemysłowe w fotografii dokumentalnej”. To projekt, który realizujemy wspólnie ze znanym w całej Europie Instytutem Fotografii Kreatywnej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

Choć pandemia uniemożliwia nam bezpośrednie kontakty, dbamy o relacje z europejskimi partnerami. Dzięki temu po zniesieniu obostrzeń będziemy mogli kontynuować naszą współpracę.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook