Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

O szczegółach upamiętnienia postaci prof. Zbigniewa Religii rozmawialiśmy dziś na pierwszym posiedzeniu Komitetu Honorowego ds. budowy pomnika. Autor prof. Krzysztof Nitsch przedstawił postępy prac związanych z tworzeniem rzeźby, a uczestnicy spotkania dzielili się swoimi sugestiami związanymi z finalizacją projektu.

Pamięci prof. Zbigniewa Religi, prekursora polskiej transplantologii oraz honorowego obywatela Miasta Zabrze, dedykowany będzie pomnik na skwerze przy skrzyżowaniu ulicy Jego imienia z ulicą Powstańców Śląskich.

Cieszę się, że o uhonorowaniu światowej sławy lekarza i naukowca, a zarazem wiernego kibica „Górnika Zabrze” dyskutowaliśmy właśnie w przededniu podpisania kontraktu Trójkolorowych z Lukasem Podolskim.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook