Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Wielki Dzień Pszczół stanowił okazję do spotkania w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Warsztaty ekologiczne, układanie klocków lego czy budowanie domków dla owadów to tylko niektóre z atrakcji. We współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami naukowymi dla uczestników przygotowanych zostało aż szesnaście stanowisk wystawowych. Ponadto, MBP Zabrze zorganizowała cztery spotkania autorskie, a nasza miejska orkiestra górnicza pod batutą Henryka Mandrysza zagrała plenerowy koncert. Oczywiście rozpoczął się on i zakończył doskonale wszystkim znaną piosenką „Pszczółka Maja”.

Jak co tydzień, w sobotę w ogrodzie odbyły się także bezpłatne zajęcia z jogi, które przygotowywane są razem z Aktywnym Zabrzem. Odbędą się one ponownie w każdą sierpniową sobotę o godz. 10.00. Zachęcam do udziału!

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook