Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Przygotowując się do rozpoczęcia Roku Szkolnego 2021/22 zorganizowaliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury konferencję z dyrektorami placówek oświatowych Zabrza.

Miniony rok szkolny był niezwykle trudny, jednak dzięki zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodziców i samych uczniów udało nam się skutecznie przezwyciężyć pandemiczne trudności. Już w środę spotkamy się w zabrzańskich szkołach inaugurując wyjątkowy rok, w którym będziemy przygotowywać się do jubileuszu stulecia uzyskania przez Zabrze praw miejskich.

Dzisiejszą konferencję uświetnił wyjątkowy wykład zabrzanina, prof. Adama Regiewicza z częstochowskiego uniwersytetu, który dotyczył relacji pomiędzy dziedzictwem a dziedziczeniem. O część artystyczną zadbała wychowana zabrzańskich szkół, śpiewaczka Opery Śląskiej, Roksana Wardenga.

Od pierwszego września do zabrzańskich szkół i przedszkoli uczęszczać będzie ponad 21 tysięcy uczniów i przedszkolaków, których uczyć będzie ok. 2,5 tysiąca nauczycieli.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook