Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Księżna Yorku Sarah Ferguson w Zabrzu. Odwiedziła Śląskie Centrum Chorób Serca, aby spotkać się z dziećmi po przebytych transplantacjach i operacjach kardiologicznych. Księżna gościła już w naszym mieście na początku lat dziewięćdziesiątych. Powiedziała, że od tego czasu Zabrze rozkwitło, a ludzie pozostali równie wspaniali.

Księżnej zaprezentowano imponujące efekty pracy Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz zabrzańskich szpitali. Przedstawicielka brytyjskiej rodziny królewskiej pogratulowała profesorowi Marianowi Zembali i całemu środowisku medycznemu. Warto podkreślić, że mimo pandemii w zabrzańskim ośrodku przeprowadzono w ubiegłym roku największą liczbę transplantacji serca w Europie.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook