Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny w Zabrzu.

Wczoraj Filharmonia Zabrzańska zagrała koncert inauguracyjny, a już dziś w Zabytkowej Kopalni Guido będziemy mieli okazję wysłuchać memoriału dedykowanego pamięci maestro Krzysztofa Pendereckiego.

Za kilka dni w galerii Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu odbędzie się wernisaż wystawy towarzyszącej VI Międzynarodowemu Sympozjum Fotograficzno-Socjologicznemu. Z satysfakcją warto odnotować, że jego temat obecny był wczoraj w Opawie, w trakcie festiwalu muzycznego „Bezručova Opava”.

Do wystawienia przedstawień przygotowują się aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu, którzy rozpoczną sezon 11. Nocą Teatrów Metropolii.

Ponadto, we wrześniu przygotowaliśmy Festiwal Muzyki Organowej oraz wiele innych wydarzeń, które składają się na piękną mozaikę kulturalną.
Warto zainteresować się tymi propozycjami

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook