Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Ponad sto osób wzięło udział w zorganizowanych wczoraj przez Aktywne Zabrze zawodach rowerowych MTB. Zmagania o Puchar Zabrza odbyły się na zagospodarowanej przez nas hałdzie u zbiegu ulic Kasprowicza i Hagera, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 2 lata. Gratuluję serdecznie organizatorom oraz wszystkim, którzy ukończyli wyścig. Rozdanie nagród nastąpi w trakcie "Pikniku w Rytmie Firmy", który już 10 września odbędzie się w zabrzańskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

Miniony weekend obfitował w wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych. Poza wspomnianymi już zawodami, w wyremontowanej wieży ciśnień odbył się zorganizowany przez Skutecznych dla Zabrza bieg "Ciśniemy na wieżę". Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników muzyki - każdy znalazł coś dla siebie. W piątek w Zabytkowej Kopalni Guido, 320 metrów pod ziemią, rozbrzmiała muzyka Beethovena, zagrana w ramach memoriału dedykowanego śp. maestro Krzysztofowi Pendereckiemu. Amatorzy muzyki klasycznej, mieli okazję wysłuchać także koncertów wykonanych podczas Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Ku zadowoleniu wielu młodych ludzi, w Zabrzu odbyła się w ten weekend pierwsza edycja CARBON Silesia Festival. Oddaną przez nas niedawno do użytku strefę "Carnall" Sztolni Królowa Luiza - największy w Polsce zrewitalizowany teren poprzemysłowy - wypełniły dźwięki muzyki elektronicznej. Wystąpili uznani artyści krajowi i zagraniczni. Dziękuję marszałkowi województwa śląskiego Jakubowi Chełstowskiemu za wsparcie tej cennej inicjatywy.

Kolejnym wydarzeniem była uroczysta gala z okazji 60-lecia Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W Domu Muzyki I Tańca koncertowała Filharmonia Zabrzańska. W repertuarze znalazły się przeboje operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej. Raz jeszcze gratuluję serdecznie prezesowi Mariuszowi Wójtowiczowi oraz całemu zespołowi szpitala.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook