Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Na bezpłatny koncert Natalii Przybysz oraz zespołu Luxtorpeda zapraszam Państwa już jutro do strefy "Carnall" Sztolni Królowa Luiza. Wydarzenie rozpocznie cykl letnich koncertów w ramach Carnall Festival 2022.

Tak jak w ubiegłym roku, w każdy wakacyjny weekend poprzemysłową strefę przy ul. Wolności 408 wypełnią dźwięki muzyki różnych gatunków. W czasie koncertu finałowego, który odbędzie się 27 sierpnia zagrają Grubson oraz SMOLIK / KEV FOX.

Warto przypomnieć, że sąsiadująca z halą ”Pogoń” strefa „Carnall” to kolejna zrewitalizowana przez nas część kompleksu poprzemysłowego Sztolni Królowa Luiza. W strefie znajdują się m.in.: Szyb „Carnall”, zabytkowa maszyna parowa i warsztat elektryczny. W odnowionych obiektach umiejscowiona została wystawa dotycząca ratownictwa górniczego, której elementem są m.in. stanowiska z goglami VR (wirtualnej rzeczywistości). Koszt inwestycji wyniósł 36 mln zł, z czego większość stanowiły pozyskane środki zewnętrzne.

Do zobaczenia jutro w strefie "Carnall".

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook