Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Półkolonie pozwalające aktywnie, radośnie i twórczo spędzić czas rozpoczęło dziś Centrum Rozwoju Rodziny. Po inauguracji w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza uczestnicy bawią się w Strefie Carnall, biorą udział w wycieczkach, grach i animacjach.

To tylko jedna z licznych propozycji dla najmłodszych w ramach akcji „Lato w mieście”, obejmującej zajęcia sportowe, rekreacyjne, plastyczne, artystyczne i edukacyjne, a także happeningi i quizy.

Tradycyjnie już Teatr Nowy w Zabrzu zorganizował warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w ramach zajęć „Craftomania” udostępnia program podziemnego zwiedzania nawiązujący do tematyki słynnej gry komputerowej, a dla spragnionych aktywności fizycznej przygotowaliśmy warsztaty „Skate Szychta” z deskorolką w Sztolni Królowa Luiza.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu i domy kultury w poszczególnych dzielnicach zapraszają na różnorodne warsztaty, od malowania na wodzie poprzez sztukę ludową czy pirografię po bezpłatną naukę języka angielskiego. Nudzić nie pozwoli się Muzeum Miejskie w Zabrzu przenoszące uczestników wakacyjnych zajęć nie tylko w ciekawy świat historii, ale też malarstwa czy piłki nożnej.

MBP Zabrze przybliży tajniki pszczelarstwa i miodu. Sztolnia Królowa Luiza proponuje ponadto weekendowe animacje sportowe, atrakcje oraz warsztaty w Parku 12C. Tak więc wakacje w Zabrzu mogą być niezapomnianym czasem radości i odpoczynku. Szczegóły na www.miastozabrze.pl.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook