Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Nie ma dobrego czasu na remonty, ale gruntowna modernizacja torowisk tramwajowych w Zabrzu postępuje zgodnie z przyjętym planem. Dotychczas zainwestowano ponad 160 mln zł w prace umożliwiające bezpieczne i komfortowe przejazdy tramwajami, m.in. wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi, na ul. Bytomskiej w Biskupicach, na pograniczu Zabrza i Bytomia, a także Zabrza i Gliwic.

Warto zaznaczyć, że w ciągu ul. Wolności na odcinku od browaru do elektrociepłowni układane jest torowisko wydzielone z jezdni. Od elektrociepłowni do pętli trwają roboty tworzące nowy układ torowy, a od pętli do Rudy Śląskiej wykonane zostały już prace przygotowawcze oraz przebudowano wodociąg i instalację elektryczną.

Od dziś do 31 lipca podczas wstrzymania ruchu tramwajowego wykonawca będzie przebudowywał przejazdy drogowo-torowe na skrzyżowaniach ul. Wolności z ul. Rymera, Sienkiewicza i Bohaterów Monte Cassino. Nastąpi też montaż szyn, aby od 1 sierpnia możliwe było przywrócenie kursowania tramwajów. Następnie wykonawca wybuduje przejazdy na torze wyłączonym z ruchu oraz zrealizuje prace drogowe w obrębie tych skrzyżowań.

Z kolei w Mikulczycach na odcinkach ulic: Cieślika - Poniatowskiego oraz Brygadzistów - Lipowa zamontowano już szyny. Obecnie na pętli ułożone zostało torowisko i płyty betonowe pod rozjazdy, a po demontażu starego mostu nad potokiem Mikulczyckim wykonawca przystąpił do prac przy budowie nowej konstrukcji.

Wszyscy odczuwamy uciążliwości związane z remontami. Dobrze jest widzieć, że niezbędne prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na ich końcowy efekt czekamy z utęsknieniem.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook