Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Zabrze postrzegane jest jako dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Spotkałam się dziś z przedstawicielami kierownictwa LOGSTOR International Sp. z o.o., będącej częścią grupy KINGSPAN. Rozmawialiśmy o znaczeniu dobrej współpracy przedsiębiorców z samorządem, która pozwala na pozyskiwanie inwestorów, tworzenie nowych miejsc pracy, a w konsekwencji również rozwój miasta.

Grupa KINGSPAN jest wiodącym w skali globalnej producentem systemów dla energetyki cieplnej. Wprowadza również liczne innowacje, które usprawniają funkcjonowanie tej części sektora energetycznego. Nowoczesne przedsiębiorstwo funkcjonujące w Zabrzu przyczynia się też do zwiększenia skuteczności działań proekologicznych. W całej Polsce grupa posiada 4 zakłady produkcyjne. Największy z nich wraz z siedzibą zarządu znajduje się właśnie w Zabrzu.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook