Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Schronisko dla zwierząt powstające w Zabrzu będzie nowym domem dla prawie 300 psów i kotów. Odwiedziłam dziś nowoczesny obiekt powstający w Biskupicach przy ul. Bytomskiej. Była to okazja do rozmowy z szefem firmy budowalnej panem Zbigniewem Boczkowskim oraz prezes zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami panią Danutą Mikusz-Oslislo.

Finansowana w całości z pozyskanych przez nas środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.
W budynkach schroniska zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne, takie jak np.:
- ujęcie wód deszczowych z dachów, która zostanie wykorzystana do mycia terenu i wybiegów dla psów,
- wspomaganie ciepłej wody użytkowej przez kolektory słoneczne,
- wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła,
- nowoczesne kotły niskotemperaturowe piątej generacji.

Co ważne obiekt służył będzie nie tylko bezdomnym zwierzętom, ale spełni też funkcje edukacyjne i szkoleniowe. Psitulmnie będzie tam koordynować pracę wolontariuszy oraz organizować zajęcia m.in. dla dzieci, seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook