Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Za nami niezwykle ciekawy weekend otwarcia wieży ciśnień. W piątek zrewitalizowany przez nas obiekt z okazji Dnia Nauki jako pierwsi odwiedzili najmłodsi zabrzanie, a na oficjalnym otwarciu w sobotę tłumnie zgromadzili mieszkańcy, którzy uczestniczyli w festynie rodzinnym.

Nie zabrakło również emocji sportowych. Na Kąpielisku Leśnym MOSiR Zabrze odbyło się tradycyjne święto jeźdźców "Hubertus", a w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się premiera spektaklu "Chłopcy z Roosevelta" o historii Górnika Zabrze. Miłośnicy gastronomi licznie zebrali się na promenadzie Areny Zabrze, gdzie odbył się zlot foodtrucków.

Niezapomnianym przeżyciem był koncert "Symfonia dla Zabrza", który po raz kolejny wybrzmiał w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Ten piękny prezent dla Zabrza to spektakularny sukces Henri Seroka, Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą maestro Sławomira Chrzanowskiego oraz Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego "Resonans con tutti" im. N.G. Kroczka przygotowanego przez Arlenę Różycką Gałązkę i Waldemara Gałązkę.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook