Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Zabrzański Kampus Politechniki Śląskiej po pandemicznej przerwie znów tętni życiem! Dziś odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Dużą satysfakcją napawa mnie powstałe niedawno Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC) European HealthTech Innovation Center. To ośrodek badawczy, który rozwija i wdraża nowe technologię mające zastosowanie w medycynie, rehabilitacji czy sporcie. Utworzenie EHTIC kosztowało ponad 110 mln zł i i było możliwe dzięki ścisłej współpracy Politechniki Śląskiej, Miasta Zabrze oraz firmy Philips.

Konferencja, która towarzyszyła inauguracji roku akademickiego zgromadziła wielu naukowców i wyjątkowych gości. Wzruszające było wystąpienie prof. Olgi Rudnevy z Ukrainy, która zwróciła uwagę na problem z którym przyjdzie się zmierzy w związku z wojną w Ukrainie, niosąc pomoc poszkodowanym, tak medyczną, psychologiczna jak i socjalną.

Niezwykle cieszę się, że w trakcie trwającej konferencji "HealthTech Innovation" statuetkę "Zasłużony dla Wydziału Inżynierii Biomedycznej" otrzymał wieloletni dziekan tego wydziału a aktualnie dyrektor EHTIC Prof. Marek GZIK, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, który z pełną determinacją podejmuje działania dla rozwoju tego ośrodka. Gratuluję serdecznie! Miłe było dla mnie również docenienie dobrej współpracy miasta i uczelni.

Wszystkim uczestnikom konferencji życzę udanych spotkań oraz owocnych dyskusji.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook