Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Czy Miasto Zabrze jest znane jako centrum turystyki dziedzictwa poprzemysłowego czy raczej kojarzone z rozwojem kardiologii? To tylko jeden z tematów podjętych przez ambitnych i utalentowanych uczniów uczestniczących w finale I Zabrzańskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Przedsięwzięcie odbyło się w zrewitalizowanej Wieży Ciśnień.

Inicjatywa przygotowana przez II Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 5 stanowiła kolejną odsłonę obchodów jubileuszu 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich. Debaty przygotowujące młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w życiu publicznym, uczące prezentacji poglądów i uzasadniania swoich opinii pozwalały również poszerzyć wiedzę o historii miasta i przemianach zachodzących w Zabrzu.

Gratuluję organizatorom, nauczycielom, profesjonalnym jurorom oraz wszystkim młodym ludziom, którzy zmierzyli się w turnieju promującym kulturę debaty publicznej i odpowiedzialność za słowo.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook