Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona". Na przestrzeni ostatnich lat wydarzenie to zyskało rangę ogólnopolską i na stałe wpisało się w kalendarz zabrzańskich imprez kulturalnych.

Za nami spektakl "Prawo Wyboru" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Poznaniu, a już dziś premierową odsłoną sztuki pt. "Ucieczka" autorstwa zabrzanina Stanisława Bieniasza zainaugurujemy scenę kameralną jego imienia. Poza tym przed nami jeszcze 10 kolejnych sztuk, które przygotowali:
- Teatr Fredry w Gnieźnie
- Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we WrocLove Wrocław
- Teatr Współczesny w Szczecinie
- Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
- Fundacja Kamila Maćkowiaka
- Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
- Teatr Modrzejewskiej w Legnicy
- Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny w Równem (Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр).

Wszystkim miłośnikom teatru życzę przyjemnego odbioru prezentowanych spektakli. Dyrektorowi Jerzemu Makselonowi oraz całemu zespołowi Teatru Nowego w Zabrzu gratuluję i serdecznie dziękuję za organizację tego cennego wydarzenia, które wpisuje się w obchody 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich.

Zachęcam do zapoznania się z harmonogramem festiwalu:
https://teatrzabrze.pl/festiwal-2022/

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook