Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Dokładnie 44 lata temu kardynał Karol Wojtyła zasiadł na tronie piotrowym i przybrał imię Jan Paweł II. Z tej okazji obchodzimy dziś Dzień Papieski i przypominamy kolejnym pokoleniom, że "Papież Nadziei i Rodziny" zainicjował przełomowe zmiany społeczne i polityczne w naszym kraju oraz na świecie.

W Zabrzu realizujemy wiele inicjatyw nawiązujących do działalności naszego Wielkiego Polaka, w tym m.in. Dni Papieskie w kwietniu czy Metropolitalne Święto Rodziny. Jak mówił Święty Jan Paweł II: "Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę". Warto również przypomnieć, że przy Parafii św. Wojciecha w Zabrzu zlokalizowany jest Krzyż Papieski, który był częścią ołtarza służącego Ojcu Świętemu w czasie wizyty w naszym regionie.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook