Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Bardzo oczekiwaną inwestycją w centrum Zabrza jest przebudowa torowiska na odcinku ulicy Wolności (od ul. Miarki do ul. Torowej). Właśnie dziś otwarte zostały oferty złożone w przetargu na wykonanie tego ważnego zadania. Dzięki jego realizacji wyremontowana zostanie również nawierzchnia drogi, co podniesie poziom bezpieczeństwa oraz komfortu kierowców.

Dzięki wartej blisko 200 mln zł szeroko zakrojonej modernizacji zabrzańskich torowisk (która w znacznym stopniu została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej) możliwe będzie zastosowanie taboru tramwajów niskopodłogowych, które pozwolą na wygodne użytkowanie komunikacji publicznej przez osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami. Do tej pory przebudowane zostały następujące odcinki:
- wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. prof. Religi,
- przy ul. Bytomskiej w Biskupicach,
- na ul. Brysza, ul. Lutra i placu Krakowskim,
- na ul. 3 Maja,
- na pograniczu Zabrza i Bytomia,
- na pograniczu Zabrza i Gliwic (od ul. Kondratowicza).

Aktualnie prace prowadzone są w Mikulczycach oraz na Zaborzu i w centrum (od browaru w stronę Rudy Śląskiej). Te bardzo ważne inwestycje wymagały nie tylko wysokich nakładów finansowych, ale również odważnych decyzji i cierpliwości kierowców.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook