Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Spektaklem ukraińskiego Akademickiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego w Równem (Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр) z naszego miasta partnerskiego Rivne zakończył się wczoraj Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona". Miłośnicy teatru w ostatnich dniach mieli okazję uczestniczyć aż w 12 wydarzeniach, podczas których składające się z ekspertów jury dokonywało oceny prezentowanych dramatów.

Szczególnie cieszą wyróżnienia przyznane za spektakl o historii Górnika Zabrze Katarzyny Knychalskiej (na podstawie książki Pawła Czado) w reżyserii Jacka Głomba pt. "Chłopcy z Roosevelta", który został wykonany przez aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Główną nagrodę aktorską otrzymał Maciej Kaczor. Nagrody indywidualne trafiły także do Hanny Boratyńskiej. Serdecznie gratuluję!

Ważnym wyróżnieniem była także nagroda publiczności, którą otrzymało przedstawienie Oleanna w reżyserii Krzysztofa Prusa z Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.
W Festiwalu udział wzięli:
- Teatr Fredry w Gnieźnie
- Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu
- Teatr Współczesny w Szczecinie
- Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
- Fundacja Kamila Maćkowiaka
- Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
- Teatr Modrzejewskiej w Legnicy
- Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр Group

Serdecznie gratuluję i dziękuję dyrektorowi Jerzemu Makselonowi i całemu zespołowi teatru za ogrom pracy włożony w organizację tego cennego wydarzenia.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook