Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Wszyscy doskonale znamy takie filmy jak "Pianista", "Pan Tadeusz", "Dziewiąte wrota" czy "Perła w koronie". Muzykę do nich, jak również do ponad 100 innych innych filmów, skomponował wybitny artysta, obywatel świata i Ślązak z wyboru, a dziś patron II Liceum Ogólnokształcącego - Wojciech Kilar.

Cieszę się, że II Liceum Ogólnokształcące wybrało jako patrona tego pełnego pasji i ukierunkowanego na trwałe wartości człowieka. W pamięci wciąż mamy Jego obecność w Zabrzu podczas wspaniałego koncertu, który z okazji 80 rocznicy urodzin kompozytora odbył się w naszym mieście.

Kilar w ciekawy sposób został zaprezentowany dziś przez absolwenta i byłego nauczyciela II LO Pana prof. Adama Regiewicza. Wydarzenie dopełnił występ uczniów, którzy zagrali jego muzykę i zatańczyli kultowego poloneza.

Gratuluję serdecznie dyrektor Pani Agnieszce Gurnacz oraz całemu zespołowi II LO. W tym szczególnym dniu przekazuję pozdrowienia dla nauczycieli, pedagogów, pracowników, a także uczniów i ich rodziców, absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook