Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Dramatyczną prośbę o pomoc skierował do Zabrza mer naszego miasta partnerskiego w Ukrainie Олександр Третяк.

W minioną sobotę w wyniku ostrzału rakietowego miasta Rivne zniszczona została infrastruktura krytyczna. Spowodowało to brak prądu i wody. Mieszkańcom grozi również przerwanie dostaw ciepła. Miasto, które liczy ok. 300 tysięcy mieszkańców i uchodźców ze wschodnich regionów kraju, zagrożone jest katastrofą humanitarną.

W swoim liście, który dotarł do nas wczoraj, mer Tretyak prosi o najbardziej potrzebne artykuły, wśród których są m.in.: agregaty prądotwórcze, opalarki, grzejnik, a także żywność i środki medyczne.

Przygotowujemy kolejną transzę pomocy. Zwróciliśmy się też do zabrzańskich przedsiębiorców o dołączenie do tej cennej inicjatywy. Ponadto zaapelowaliśmy do naszych miast partnerskich o włączenie się w kolejne działania pomocowe, które koordynowane są przez Miasto Zabrze.

Choć nam samym nie jest aktualnie łatwo, to warto wesprzeć tych, którym jest jeszcze trudniej.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook