Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

"Młodzi dla Zabrza" to wyjątkowy prezent z okazji 100-lecia Miasta Zabrze, który przygotowali uczniowie zabrzańskich szkół średnich wraz ze swoimi nauczycielami. W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu mogliśmy dziś uczestniczyć w fantastycznym koncercie młodych Zabrzan, którzy zaprezentowali nie tylko w pełni profesjonalny program artystyczny, ale także zarażali swoim optymizmem i radością.

Składam serdeczne gratulacje i podziękowania dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu Pani Magdalenie Wojtaś, która podjęła się tego wyjątkowo trudnego przedsięwzięcia, jakim było skoordynowanie pracy młodych artystów. Dziękuję również wszystkim dyrektorom szkół i pedagogom, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę oraz wspaniałej młodzieży.

Wszystkim dedykuję słowa wyśpiewanej przez uczniów piosenki:

"Żyj, po prostu prawdziwie żyj,
dla ludzi życzliwość miej,
i jedną tę samą twarz.
A gdybyś miał choć raz wątpliwości cień,
to w sercu poszukaj swym
przepisu na świat."

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook