Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Miarą człowieczeństwa jest nasze podejście do słabszych istot, dlatego z wielką radością podpisałam dziś umowę na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Kompleks powstanie do końca 2022 r. na działce przy ul. Bytomskiej w Biskupicach.

Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu Pani Danuta Mikusz-Oslislo przekazała, że nowy obiekt będzie nie tylko schroniskiem dla psów i kotów. Kompleks będzie pełnił funkcję centrum edukacji i wolontariatu. Stanie się także miejscem aktywności społecznej i spotkań ludzi, którzy chcą poznać świat zwierząt domowych.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z działalnością zabrzańskiego Psitulmnie.

W wyremontowanej siedzibie Teatru Nowego w Zabrzu zostały dziś uroczyście wręczone nagrody „Profilaktyk Roku 2020”. Laureatami tegorocznej, ósmej już edycji, zostali: w kategorii indywidualnej Pan Łukasz Gajos, a w zespołowej Fundacja "Twój Everest".

Serdecznie gratuluję nagrodzonym. Dziękuję za Państwa ofiarną działalność na rzecz drugiego człowieka.

Z uznaniem śledzę inicjatywy zabrzańskich środowisk działających na rzecz pomocy mieszkańcom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Pomagacie Państwo swoim podopiecznym pokonywać zewnętrzne trudności i na nowo uczycie ich jak czerpać radość z życia. W ten sposób uzupełniacie Państwo i wsparcie systemowe metody profilaktyki oraz przeciwdziałania wielu problemom społecznym.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook