Home

Małgorzata Mańka-Szulik

 

W najbliższy piątek (17 lipca) będzie można w Mieście Zabrze skorzystać z usług mobilnego biura programu „Czyste Powietrze”. W specjalnym busie eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pomogą wypełnić wnioski o dotacje na instalację ekologicznych systemów ogrzewania. Odpowiedzą też na pytania mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wymianę tzw. kopciuchów czy termomodernizację domu. Mobilne biuro przyjedzie o godzinie 10:00 na plac Wolności. Eksperci dostępni będą do godziny 13:00.

Podczas wczorajszych wyborów Prezydenta RP do zabrzańskich komisji wyborczych zgłosiło się 69 999 osób. Wobec liczby 123 491 uprawnionych do oddania głosu oznacza to, że frekwencja wyniosła 57,13 proc. 

To więcej niż zarówno w trakcie I tury, gdy 28 czerwca zagłosowało 55,16 proc. zabrzan, jak też w poprzednich wyborach prezydenckich w 2015 roku. Wtedy frekwencja w pierwszej turze była bliska 43 proc., a w drugiej nie przekroczyła 47 proc.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy podjęli współodpowiedzialność za przyszłość kraju.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook