Blog

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Blog

Rada Dzielnicy Mikulczyce wyróżniła osoby oraz instytucje, które szczególnie angażują się na rzecz społeczności lokalnej. Laury "Przyjazny dla Mikulczyc" wręczono po raz 10. Gratuluję inicjatywy. Szczególnie gratuluję laureatom:

-  Super Laur otrzymał Damian Kaczmarczyk za budowę organów na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

-️ Ksiądz Dziekan Gerard Wenzel, od najmłodszych lat związany z Mikulczycami, otrzymał Laur Honorowy.

-️ Józef Gromek, zdobył Mistrzostwo Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym.

-  IV Komisariat Policji efektywnie działa na rzecz bezpieczeństwa w dzielnicy.

-️ Szkoła Muzyczna „VENO’S Studio” w 2018 roku obchodziła swoje 20-lecie.

Zachęcam do przekazania 1% podatku na rzecz zabrzańskich organizacji pożytku publicznego. Więcej informacji na ten temat oraz wykaz organizacji można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/przekaz-1-podatku-zabrzanskim-organizacjom-pozarzadowym

11 marca rozpoczęła się przebudowa ul. Piłsudskiego. Wprowadzona została zmiana organizacji ruchu. Warto zapoznać się ze zmianami. Szczegółowe informacje, w tym mapa objazdów, na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej.

https://www.mzdii.zabrze.pl/pl/aktualnosci/item/533-pilsudskiego-info

5 marca rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Zabrze na rok szkolny 2019/2020. Postępowanie rekrutacyjne wzorem lat ubiegłych odbędzie się przy wsparciu systemu elektronicznego. Wniosek o przyjęcie dziecka można będzie składać w terminie od 5 marca do 18 marca br. Szczegóły: https://przedszkola-zabrze.nabory.pl/

Kolejna firma realizować będzie plany biznesowe w strefie ekonomicznej w Zabrzu. Firma Graco to 22 inwestor, który skorzystał z naszej oferty i kupił nieruchomość właśnie w naszym mieście. Będzie produkować samochody z hydraulicznymi urządzeniami załadunkowymi. Zainwestuje w rozwój prawie 9 mln zł i stworzy 50 miejsc pracy. Warto przy okazji podkreślić, że poziom bezrobocia w naszym mieście wynosi 5.7%. 

Z naszej oferty w strefie ekonomicznej skorzystał kolejny inwestor. Firma AURO jest deweloperem budującym obiekty przemysłowe na wynajem. Inwestycja rozpocznie się pod koniec przyszłego roku i zakończy w 2021 r. W pierwszym etapie przewidywane jest powstanie obiektu o powierzchni ok. 6000 m2. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 10 mln zł. Nowa firma w zabrzańskiej strefie ekonomicznej będzie zlokalizowana na działce o powierzchni 2,7941 ha usytuowanej przy ul. Ziemskiej. Wartość nieruchomości wyceniono na 2 mln 655 tys. zł. Firma AURO jest 21 pierwszym inwestorem w zabrzańskiej części specjalnej strefy ekonomicznej. Dzisiejszy przetarg to pierwsza transakcja sprzedaży nieruchomości na terenie katowickiej strefy ekonomicznej w Zabrzu w tym roku.

Rozpoczęły się oczekiwane przez uczniów ferie zimowe. W Zabrzu przygotowaliśmy sporo atrakcji m.in. zajęcia sportowe, plastyczne i rekreacyjne. Szczegóły w informatorze. Życzę aktywnego, radosnego i bezpiecznego odpoczynku.

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/ferie-w-miescie-2019

 

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook