Blog

Małgorzata Mańka-Szulik

 

Blog

Gratuluję mieszkańcom Zabrza kolejnego świetnego wyniku w ramach programu Honorowy Dawca Energii Fortum. Dziękuję wszystkim za liczny udział w tegorocznej edycji oraz ogromne zaangażowanie i determinację. Zabrzanie po raz kolejny pokazali, że aktywność fizyczna jest ich mocną stroną i chętnie wspierają akcje charytatywne. Dzięki zaangażowaniu zabrzan 30 tysięcy złotych trafi do Zabrzańskiego Towarzystwa Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wszystkim zabrzańskim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składam najserdeczniejsze życzenia satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą, efektywnej współpracy, dalszych sukcesów zawodowych, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Przekazuję wyrazy uznania za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, odkrywanie pasji i szlifowanie talentów kolejnych pokoleń Zabrzan. Gratuluję dorobku zawodowego oraz osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej, która przyczynia się do wzbogacenia potencjału społecznego naszego miasta. Dziękuję za zaangażowanie i serce, z jakim pracujecie na rzecz zabrzańskiej młodzieży.

Prezydent Zabrza

Małgorzata Mańka-Szulik

Czytając książkę red. Pawła Czado "Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach" zrozumiałam, dlaczego, będąc w Europie, ludzie tak ciepło reagują na nazwę naszego miasta. Gratuluję autorowi. Polecam książkę każdemu, kto ma Górnika Zabrze w sercu.

 

gornik zabrze opowiesc o zlotych latach b iext50611606

Zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu Zabrzański Biznesplan. Na uczestników wspólnie z partnerami konkrusu przygotowaliśmy nagrody finansowej i rzeczowe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Miasta w Zabrzu. Inicjatywę koordynuje Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (tel. 32 27 39 770)

http://www.um.zabrze.pl/biznes/aktualnosci/zabrzanski-biznesplan-2017

„Ja i Ty. W poszukiwaniu nowej solidarności” – to tytuł plenerowej wystawy fotograficznej, którą do 25 października można oglądać przed Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu. Na wystawę składa się 80 wielkoformatowych zdjęć. 

Plenerowa wystawa fotograficzna „Ja i Ty w poszukiwaniu nowej solidarności” pokazuje różnorodność kulturową świata. Ten polsko-francuski projekt jest swego rodzaju zbiorowym portretem ludzkości, przepełnionym emocjami i refleksją, który opisuje bogactwo i różnorodność kultur i krajobrazów świata. Projekt ma na celu wyeksponowanie solidarności, jako wartości wspólnej dla wszystkich ludzi. Wartość ta może być odpowiedzią na wyzwania naszych czasów, takie jak zmiany klimatyczne, potrzeba dialogu Północ-Południe czy realizacja idei zrównoważonego rozwoju.

Autorem 80 wielkoformatowych zdjęć wraz z ich opisami jest francusko-szwajcarski fotografik Olivier Föllmi, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli nurtu tzw. fotografii humanistycznej.

 

ja i ty

8 września na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie organizujemy kolejną edycję pikniku, w którym przedsiębiorcy mają okazję do integracji oraz budowania i umacniania relacji biznesowych. Natomiast mieszkańcy korzystać moga z wielu atrakcji, przygotowanych m.in. przed lokalnych przedsiębiorców. Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje wiele atrakcji. Wygrać będzie można m.in. rower. Tego dnia zainaugurowany zostanie również Festiwal Restauracji - liczyć będzie można na degustacje. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/przed-nami-5-edycja-pikniku-w-rytmie-firmy Serdecznie zapraszam.

Przed nami kolejna edycja niezwykłego wydarzenia artystycznego, czyli Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy. To już 22 edycja. Od 2 września przez cztery wrześniowe weekendy zabrzańskie kościoły wypełnią dźwięki królewskiego instrumentu w wykonaniu wirtuozów muzyki organowej z Polski, Niemiec i Włoch. Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego to prawdziwa uczta dla melomanów. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego, który odbywa się pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, jest Urząd Miejski w Zabrzu, a dyrektorem artystycznym Waldemar Krawiec.

Koncert inaugurujący XXII Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy odbędzie się już 2 września o godz.18.00. W kościele Pokoju wystąpi Henryk Botor, który wykona m.in. utwory J.S. Bacha oraz własne improwizacje muzyczne. Na zakończenie Festiwalu, w kościele pw. św. Anny, z koncertem wystąpią Błażej Musiałczyk oraz śpiewak Dariusz S. Wójcik. W programie m.in.: Fantasia G-dur oraz preludium chorałowe J. S. Bacha, aria basowa Confutatis z Requiem G. Verdiego oraz pieśni z repertuaru S. Moniuszki i C. Saint-Saëns.

Popularne

Ranking samorządów tygodnika „Wspólnota”

Zabrze znalazło się w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” na drugim miejscu w kraju wśród samorządów o najwyższych dochodach.

Deklaracja Programowa „Obywateli do Senatu”

27 lipca w Pławniowicach wraz z 15 prezydentami miast podpisałam Deklarację Programową Inicjatywy "Obywatele do Senatu". Chcemy, by Senat stał się prawdziwym...

Aktywne Zabrze

Na Kąpielisku Leśnym podsumowaliśmy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabrzanie pokazali, że potrafią łączyć aktywność ze wsparciem charytatywnego celu. Dziękuję...

1%

facebook