Małgorzata
Mańka-Szulik

Prezydent

Od 2006 roku jestem Prezydentem Zabrza. Stawiam na skuteczne zarządzanie i współpracę z ludźmi zaangażowanymi w sprawy miasta. Dzięki temu Zabrze od lat rozwija się w sposób zrównoważony. Jest też często stawiane za przykład. Z ośrodka przemysłowego zmieniło się w miasto innowacji, nauki, medycyny, kultury, sportu i turystyki postindustrialnej. Przede wszystkim w miasto przyjazne dla mieszkańców.

Prezydent Zabrza

Moja partią jest Zabrze. Na prezydenta naszego miasta wybrana z listy obywatelskiego komitetu „Skuteczni dla Zabrza”. Mieszkańcy zaufali mi czterokrotnie: w 2006, 2010, 2014 i 2018 roku. W 2015 roku zostałam także wybrana przewodniczącą Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, współtworząc pierwszą w kraju metropolię: Górnośląsko-Zagłębiowską.

Ostatnie lata to czas dużych inwestycji, dzięki którym miasto rozwija się na wielu płaszczyznach. Jedną z najnowszych jest budowa Areny Zabrze, która niebawem zostanie rozbudowana.

Wśród istotnych inwestycji są także m.in.:

Doskonale wykorzystaliśmy obiekty poprzemysłowe oraz przemysłową przestrzeń miejską. Dzięki licznym rewitalizacjom powstała sieć ultranowoczesnych i atrakcyjnych turystycznie obiektów muzealnych Muzeum Górnictwa Węglowego. Zabrze jest dziś najchętniej odwiedzanym miastem na Szlaku Zabytków Techniki i jednym z najciekawszych miejsc na mapie Europy.

O mnie

Od kilkudziesięciu lat jestem szczęśliwą mężatką. Z mężem Janem, córką Justyną oraz synami Tomaszem, Marcinem, Markiem i ich rodzinami uwielbiam spędzać każdą wolną chwilę. Lubię wycieczki rowerowe, spacery i wędrówki po górach. Choć moją ulubioną dyscypliną sportu jest piłka nożna, lubię także ręczną, siatkówkę oraz tenis ziemny. Moim autorytetem jest święty Jan Paweł II, a życiowym mottem „trzeba wymagać przede wszystkim od siebie.

Małgorzata Mańka-Szulik

Prezydent Miasta Zabrze

Explore Government Services & Information

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Education Institute

Lorem ipsum dolor sit amet

Justice and Law

Lorem ipsum dolor sit amet

Health and Welfare

Lorem ipsum dolor sit amet

Transportation

Lorem ipsum dolor sit amet

Entertainment

Lorem ipsum dolor sit amet

Trafic & Parking

Lorem ipsum dolor sit amet

Odtwórz wideo

Moja działalność

Moją partią jest Zabrze. Od lat pracuję na rzecz miasta i jego mieszkańców. Wspólnie zmieniamy miasto, poprawiając komfort oraz jakość życia. Zobacz co wydarzyło się ostatnio:

Poznaj nasze miasto

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Kontakt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua